2009 ] 2008 ] 2007 ] 2007 WSBK ] 2006 WSBK ] 2005 ] 2004 ] [ 2003 ] 2002 ] 2001 ]

Video gallery
 
MMČR
22.6.2003 Hr.Králové
2:36
 
MMČR
4.5.2003 Trenčín
2:34
   

Promotion foto 2003

 
Plakát 2003   PF 2004   Prezentace motocyklu v prodejně našeho partnera.
 

Slavnostní vyhlášení sezóny SZM 2003

 
     
 

V sobotu 15.11. jsme byli přítomni na slavnostním vyhlášení a ocenění nejlepších silničních jezdců za sezónu 2003 v budově Autoklubu České republiky v Praze. Převzali jsme pohár, věcné ceny a při výborném rautu jsme probrali s ostatními jezdci co se dalo, kdo jak zbrojí na příští rok apod. Prezident AČR pan PeadDr. Roman Ječmínek nás ujistil, že příští rok se na letištích nepojede, pouze autodromy, což je pozitivní zpráva. Funkci předsedkyně VV SZM po paní ing. Míkové převzal pan Václav Janek a také nás ujišťoval, že příští sezóna bude O.K.
    

Gunti Racing - 2 hodinový závod Most 20. září 2003

 
        
 

Jelikož MMČR bylo ukončeno velice brzy a poslední diskutovaný závod na Hungaroringu nebyl v rámci MMČR potvrzen, rozhodli jsme se, že pojedeme nějaký klubová závod. Švýcarská agentura Gunti Racing pořádala v Mostě tréninkové jízdy a v rámci nich i 2 hodinový vytrvalostní závod dvojic. Tým byl ve složení jezdců Petr Čermák a Marek Káňa.
 
    Odjeli jsme do Mostu v pátek odpoledne, připravili jsme si zázemí v boxu. V sobotu tréninky, odpoledne kvalifikace a v 16 hod. byl start závodu. Startovali jsme z první řady, díky Petrovi který zajel kval. čas 1:37:465. Rozhodli jsme se pro střídání po 30 min., to by mělo být cca po 18-19 kolech s tím, že startovat a rozjíždět závod bude Petr. Petr udržoval stále 4 místo. Střídání proběhlo bez problémů. Marek si udržoval 4 pozici, ale nejezdil dobře, časy byli okolo 1:38. Po 7 kolech byl závod přerušen, celá cílová rovinka a retardér byl od oleje. Přerušení trvalo cca 40 min. Bylo rozhodnuto, že zbytek závodu, vzhledem k pozdní hodině se pojede na jednu hodinu a časy z obou se sečtou. Do druhého závodu startoval Marek ze čtvrté pozice. Nyní to byla úplně jiná jízda, několik kol zajeto za 1:36. Trochu práce mu dal švýcar A.Hofer na Hondě, jezdící na třetím místě. I přes něj se dostal na druhé místo a zvyšoval náskok, tak předával i Petrovi, který závod dokončil i s technickými problémy na stroji na 2. místě.
    

Mezinárodní mistrovství ČR Most 22.-24 srpen 2003

 
   Mechanik Ondra     
 

22.-24.srpna se konal poslední podnik Mezinárodního Mistrovství České republiky na mosteckém Autodromu.
 
   
Tým odjel do Mostu již v úterý večer. Marek měl v celkovém pořadí náskok 10 bodů před Petrem Čermákem a v plánu byly ještě dva závody, tak se nic nenechávalo náhodě. Ve středu se zkoušel na motocyklu přídavný chladič, po dvou tetovacích jízdách se vše osvědčilo. Ve čtvrtek dopoledne další tréninky, v pátek další tři. Za tři dny jsme najeli 100 kol a to bylo dobře, Marek potřeboval získat v Mostě jistotu hlavně při nájezdech a průjezdech zatáčkami. Zkoušelo se i různé nastavení podvozku.
 
    V sobotní kvalifikaci si Marek vyjel druhé místo na startu (první ve své třídě) a Petr Čermák jedoucí tentokrát také za Eagle Racing Svitap STILL Team místo třetí. S Petrem Čermákem plánujeme spolupráci do příští sezóny, pro naše partnery a i pro diváky to bude zajímavé. V sobotu večer po kvalifikačních jízdách zasedala jury se zástupci Autoklubu ČR a zástupci jezdců a padlo rozhodnutí, že tento závod bude v rámci letošního mistrovství poslední. V původním časovém rozvrhu byl plánován ještě jeden závod, jednalo se o letiště v Hradci Králové nebo maďarský Hungaroring, kde by se MMČR odjelo jako součást středoevropské trofeje Alpe Adria Cup. Promotér českého mistrovství po značných potížích odstoupil od smlouvy s AČR a tak se mostecký závod jel pod hlavičkou AČR. Toto rozhodnutí přineslo pro tým jen uklidnění, protože v boji o titul stačilo dojet na třetím místě, i když se do Hradce všichni těšili.
     Start závodu byl v neděli 12:05. Markovi se start nepovedl a do retardéru šel na druhém místě se ztrátou za Petrem Čermákem. V prvním kole ho předjel a v druhém si získal náskok 1 vteřiny, když zajel své vůbec nejrychlejší kolo v Mostě. Pak až do cíle kontroloval Čermáka za sebou a přijel si pro vítězství a titul.
     Marek Káňa: „Do závodu jsem nastupoval s celkem výjimečným klidem, věděl jsem, že stačí dojet třetí. Start jsem si zkoušel během našeho testování tady v Mostě mockrát a už to šlo, ale při závodě jsem ho zkazil. Nakonec to dopadlo dobře. Chci poděkovat všem členům týmu za podporu a trpělivost během celé sezóny, občas panovala nervozita, jmenovitě Zdeněk, Vlasta a Ondra Havlíčkovi, Langerová Pavla, Jedličková Lenka a moje žena Petra, ve které mám oporu a pochopení.“ Celkové výsledky 2003 ZDE.
    

Mezinárodní mistrovství ČR Pannoniaring 1.-3. srpen 2003

 
        
  

Uplynulý víkend se konal další podnik seriálu závodů Mistrovství České republiky silničních motocyklů na maďarském okruhu Pannoniaring.
My jsme odjeli do Maďarska již ve čtvrtek ráno, aby bylo dost času na seznámení se s pro nás novým okruhem. Bohužel celý čtvrtek pršelo, takže se čekalo až na pátek. Již od rána bylo slunečno a tak jsme se dopoledne zúčastnili dvou volných tréninků. Ve výhodě byli jezdci, kteří již okruh znali z předchozích ročníků.
      V prvním kvalifikačním tréninku si Marek vyjel čtvrté místo na startu. V sobotním druhém tréninku bohužel hned v prvním kole havaroval a tak nedošlo, na rozdíl od konkurence, k žádnému zlepšení. Ve stejném místě havarovali ke konci tréninku i další dva jezdci, mimo jiné i Petr Čermák. Výsledné osmé místo na startu (čtvrtý ve své třídě) je alespoň ve druhé řadě na roštu. Závod se jel pro nízkou účast jezdců sloučením tří tříd open do a nad 600 a maďarská třída Aral Cup.
     Již od pátku panovalo v Maďarsku velké teplo, při startu závodu ukazoval teploměr na Pannonii teploty: vzduch 37, trať 54. Marek se po startu propracoval na pátou pozici (4 ve své třídě), ale postupně ztrácel až na sedmou příčku (5 ve své třídě). Po havárii jednoho z jezdců a technické poruše Kamila Holána si nakonec dojel pro třetí místo. První skončil Vichera, druhý Čermák.
 
    

Mezinárodní mistrovství ČR Most 11.-13. červenec 2003

 
        
  

11.-13.7.2003 se konal další podnik seriálu závodů Mistrovství České republiky silničních motocyklů opět na mosteckém autodromu. Závody se konaly při Mistrovství Evropy. Závod třídy open se jel v neděli v 16 hodin, startovní pole bylo sestaveno sloučením tříd do a nad 600. Marek skončil v kvalifikacích na pátém místě na startu (ve své třídě třetí).
    
Po startu v prvním kole došlo k havárii, kde skončil i jeho největší konkurent Petr Čermák. Na konci prvního kola byl Marek na druhém místě za Brožem. Ve třetím kole závodu došlo k další větší havárii v technické pasáži za retardérem, z jednoho stroje vytekl na trať všechen olej a tak byl závod ve čtvrtém kole zastaven, jednoho jezdce odvezla sanitka. Po cca 15 minutách byl vyhlášen nový start a rošt byl sestaven podle výsledků na konci třetího kola (Marek druhý). Závod byl zkrácen o jedno kolo, takže druhá část se jela ne sedm kol a celkové výsledky vzniknou součtem časů z obou rozjížděk. Po druhém startu šel do čela Vichera z pátáho místa a Marek hned za ním, na konci prvního kola šel  do čela a ujížděl zbytku pole, po 5 kolech měl náskok téměř 5 vteřin, pak ho zdržela skupinka jezdců o kolo zpět a Holán jedoucí na druhém místě se dotáhl za něho, takže se muselo jet pořád hodně ostře. V předposledním kole šel do čela Holán, na cílové rovince ho Marek předjel a v posledním kole havaroval s prvního místa, když najel na olejovou skvrnu po předchozí havárii.
    
Co na to Marek: “Byla to moje chyba, před tou osudnou levou zatáčkou odřazuji o čtyři rychlosti, špatně jsem si odpočítal rychlosti a odřadil až na 1 a byl tak trochu delší a v zatáčce se tak dostal na střed až do míst kde byl ten olej zasypaný vapexem, ujelo mi přední kolo a už to bylo. Přemýšlel jsem během jízdy o celém tom víkendu, už jsem se viděl v cíly a to byla chyba, Kamil za zády mi nevadil, i kdyby mě v posledním kole předjel, tak bych skončil první, protože jsem měl z prvního závodu 1,5 vteřiny náskok, takže jsem jel normálně, bez zbytečného riskování, ale chybička se vloudila. Před závodem jsem byl dost nervózní, protože jsem startoval až z pátého místa, jel jsem kvalifikace na starých pneumatikách a nové jsme nasadili až  na závod, pak ještě to přerušení závodu na klidu taky nepřidá. Pro mě je trochu štěstí, že bez bodů zůstal i Petr Čermák. Těší mě, že jsem zajel v naší třídě nejrychlejší kolo těsně pod 1:37 - 1:36,9.“
 
Zvítězil tak Holán, druhý Vichera, třetí Kadavý.
     

Mezinárodní mistrovství ČR Most 4.-6. červenec 2003

 
   
     
 

4.-6.6.2003 se konal další podnik seriálu závodů Mistrovství České republiky silničních motocyklů na mosteckém autodromu. Do Mostu jsme odjeli již ve čtvrtek dopoledne, aby bylo dost času na přípravu i když předpověď počasí silničním závodům moc nepřála. Měli jsme v plánu odjet v pátek alespoň tři volné tréninky, protože Marek most nemá najetý a moc mu nejde. V pátek v 11 hodin vyjel na suchou trať, ale po druhém kole se motorka chovala velice podivně, nešlo se sní vejít do zatáček, nemluvě o několikerém smyku na přední kolo. Po prohlídce stroje v depu se zjistila příčina – špatný ventilek a tím pádem podhuštěné přední kolo. Bohužel od té chvíle s malými přestávkami pršelo až do večera, takže bylo po trénování.
 
    V sobotu se počasí umoudřilo do té míry, že nepršelo a tak se oba kvalifikační tréninky odjeli na suché trati. Marek skončil po prvním na druhém místě, v druhém se zlepšil, ale bylo to zase druhé místo se ztrátou 0,3 sekundy na Petra Čermáka.
    
Vzhledem k tomu, že s novým strojem jsme tu prakticky nejeli a veškeré nastavení jsme tak zkoušeli v kvalifikacích docela dobrý výsledek, i když Marek neměl dobrý pocit ze své jízdy, nemohl pořád chytit ten správný rytmus, chyběl páteční trénink, měli jsme v plánu alespoň 40 kol.
    
V neděli ráno bylo opět zataženo. Závod třídy open se jel v 10.40 a tak v týmu všichni doufali, že 
počasí vydrží, protože mokrý závod nemá rád asi nikdo.
     Start byl na suchu. Mar
ek na startu nepatrně zaspal, ale do všeobecně obávaného mosteckého retardéru na konci cílové rovinky se dostal na druhém místě za Kadavým (#33 startujícího ze šestého místa), který v druhé prudké levé zatáčce přebrzdil přední kolo a upadl. Marek se tak bez boje ujal vedení těsně následovaný Čermákem. Tito dva jezdci nasadily velice rychlé tempo a všem se rychle vzdalovali, již na konci třetího kola začali  předjíždět jezdce o kolo zpět. Tak jeli prakticky celý závod – Káňa první a Čermák v těsném závěsu za jeho zadním kolem. V posledním kole dojeli další skupinu jezdců o kolo zpět a to zrovna v poslední dvojzatáčce před cílem, a promícháním jezdců došlo k tomu, že Marek dojel na druhém místě se ztrátou 0,08 sekundy!
    
Výsledkem je tedy druhé místo a 20 bodů. Průběžné pořadí třídy open nad 600 vede Marek Káňa se 70 body před Čermákem (56 b.) a Fischerem (41 b.). Další závod se jede 12.7. opět na autodromu v Mostě.
    

Mezinárodní mistrovství ČR Hradec Králové 20.-22. červen 2003

 
  
     
 

Ve dnech 20. – 22.6.2003 se konal další podnik seriálu závodů Mistrovství České republiky silničních motocyklů, tentokrát se jelo na letišti  v Hradci Králové. Náš tým se zúčastnil samozřejmě také. Od minulého závodu jsme trochu změnili název. Máme vystavenu Autoklubem ČR licenci soutěžícího, takže oficiální název nyní je Eagle Racing Svitap STILL Team. Před závodem v Hradci jsme potřebovali dokončit práce na motocyklu, jednalo se o nastavení elektroniky na motorové brzdě. Ve středu jsme byly testovat nové nastavení v Brně a bohužel druhý jezdec Petr Nárožný havaroval. Petr je v pořádku, ale motocykl jsme nestihly za jeden den připravit, jelikož jsme do Hradce odjížděli již v pátek brzy ráno. Petr tedy bohužel nejel.
 
    Na hradecké letiště jsme dorazili v pátek v 9 hodin ráno. Při pátečních odpoledních volných trénincích se dva závodníci zranili, z důvodů nebezpečných vytyčovacích prvků tratě. Vše tedy pořadatel předělával s dohledem zástupců jezdců a celý program tréninkových jízd se tak posunul do pozdních odpoledních hodin.
    
V sobotu od rána byli na programu kvalifikační jízdy. Marek si vyjel v první sobotní kvalifikaci třetí místo na startu, v druhé odpole
dní kvalifikaci se posunul na místo první s téměř vteřinovým náskokem před druhým Petrem Čermákem. Nyní k samotnému závodu. Obavy ze startu, které jsou Markovou slabou stránkou byly zbytečné, vše vyšlo na jedničku. Marek se od začátku ujal vedení a nasadil maximální tempo. Únik před soupeři se podařil, po osmi kolech si vyjel náskok 7 vteřin před zbytkem pole a pak jen kontroloval situaci za sebou až do cíle.
 
Výsledkem je tedy první místo a dalších 25 bodů. Průběžné pořadí třídy open nad 600 vede Marek Káňa s 50 body před Kamilem Holánem (33 b.) a Petrem Čermákem (31 b.). Další závod se již jede na klasickém autodromu, a to 6.července v Mostě.
    

Mezinárodní mistrovství ČR Trenčín 4.-5. květen 2003

 
     

     
 

2.-4. května 2003 se jel první podnik Mezinárodního mistrovství ČR na letišti v Trenčíně. Do Trenčína jsme přijeli už ve čtvrtek po druhé hodině s velkými obavami z neznalosti tratě, ale tu neznal nikdo a taky z betonu letištní plochy, na betonovém povrchu jsme nikdy nejeli. Organizace a pořadatelská služba dost skřípaly, několikrát se měnil časový rozvrh, což na klidu nepřispělo.
     V pátek byly dva volné tréninky pro každou třídu, z každým odjetým kolem jsme zjišťovali, že betonový povrch je celkem příjemný, ale obavy nám a nejenom nám dělala bezpečnost tratě, padali návrhy aby jsme se my jezdci dohodli a všichni odmítly startovat. Po řadě debat se nakonec v sobotu rozjeli kvalifikace a vše utichlo. Dopolední kvalifikaci jsme jeli na starých gumách, nové měli přijít až na odpoledne a nedělní závod. K poledni se ale zatáhlo a začalo pršet a nepříjemně foukat, takže jsme na druhou kvalifikaci nenastoupili.
     Na start si vyjeli Marek #39 druhé a Petr #49, pro kterého to byl první závod v MMČR dvacáté místo. Startovní pole bylo vytvořeno sloučením dvou tříd 250-600 a nad 600. Tím pádem jsme ve své třídě měli první a dvanáctou pozici.
     Start se Markovi jak je zvykem nepovedl, do první zatáčky šel čtvrtý, po prvním kole byl druhý a v dalším kole se dostal do vedení, kde se udržel až do konce závodu. Výsledkem je první místo před druhým Petrem Čermákem #43 a třetím Markem Fischerem #35 a 25 bodů. Petr po jednom "výletu" do trávy a jedním lehkým kontaktem se soupeřem dojel na devátém místě a má 7 bodů. Oba jezdci jsou spokojeni a těší se na další závod 22. června v Hradci Králové.